איטום – עבודות חשובות ביותר בתחום השיפוצים

תוכן עניינים

איטום - עבודות חשובות ביותר בתחום השיפוציםאמנם החורף בישראל הופך יותר ויותר למעין תקופת מעבר, מלווה בכמה ימי גשם בודדים, אך בעיות ההצפות, חדירת מים, רטיבות בבתים הם תופעות שכיחות ששבות כל חורף עם הגשם הראשון. כל הבעיות האלו מתחילות לרב בבעיות איטום, בבנייה לא נכונה שנעשה בה איטום לא תקין שגורם לתופעות לא נעימות, כדוגמת מקרי רטיבות מתמשכת שעלולה לפגוע בבריאות הדיירים ובבטיחותם.

איטום – מגוון של חומרי איטום

תחילה כשמדברים על האיטום יש להבחין בין המרכיבים השונים בהליכי האיטום שנועדו להגנה על המבנים מתופעות ההרס הסביבתיות שעיקרן חדירת מים ולאו דווקא מי גשם. תופעת רטיבות לדוגמה שכיחה גם במבנים שנבנו מתחת לקרקע ובסמוך אליה או אז במידה ולא נעשתה עבודת האיטום תקינה יש סכנה של חדירת מים לקירות המבנה. האיטום ומרכיביו ניתן לחלק לקבוצות שונות, שמדובר על חומרי האיטום מדובר על חומרים אטומים לחלוטין שלא מאפשרים חדירה של מים.

יש היום שפע של חומרי האיטום מסוגים שונים החל, מיריעות ביטומניות וכלה ביציקות בט-קל או בזפת. חומרי איטום תקינים ומוכרים ישמרו על מראה המבנה גם מבפנים ובעיקר מבחוץ, והשקעה בהם ובאנשי מקצוע המבינים בתחום האיטום היא משתלמת שכן היא תחזור בחיי קיר ומראה נקי לאורך זמן.

חדרי האיטום המיוחדים

עד כה דובר על האיטום ברמה שכל מבנה עובר וצריך לצורך תקינותו ושמירה על צורתו. ישנם מבנים וחדרים מסוימים המחויבים בתקני האיטום רציניים יותר למטרות פעילות ואכלוס מיוחדות. עם חדרים אלה נמנים חדרי הביטחון לדוגמה והמקלטים, חדרים אחסון במפעלים, חדרי קירור ושימור ועוד. במבנים וחדרים אלו נעשה שימוש מאסיבי בחומרי בניין ואיטום שיוצרים שכבות איטום רציניות יותר ממה שנעשה בדרך כלל, חדרים אלו לרב נבנים מבטון יצוק בלבד ללא לבנים ועוד חמורי ציפוי (למדו עוד על בטון מוטבע).

אנו בוי אי פי שיפוצים מתמחים במכלול של עבודות שיפוצים ובין השאר אנו מעסיקים אנשי מקצוע מן הטובים ביותר המתמחים בביצוע עבודות האיטום מקצועיות. צוות האיטום שלנו צבר עם השנים ניסיון וידע מקצועי רב והוא ידע לבצע כל פרויקט של האיטום שיוטל עליו בין אם זה איטום של גגות או באיטום של מקלטים.

צרו קשר עם אתר עיצוב הבית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה