טיפים לשיפוץ דירה חדשה

תוכן עניינים

שיפוץ דירה חדשהרק מעטים מאלה שבוחרים לקנות דירה או בית מיד שניה לא יכניסו שינויים משמעותיים. אחרי הכל, הצרכים של הדיירים הקודמים שונים מאוד לעומת הצרכים של הדיירים הבאים אחריהם. אבל, למרבה ההפתעה, טרנד נוסף הולך ומתפתח. טרנד שבו גם אנשים שרוכשים דירות חדשות, אפילו מקבלנים ידועים כמו גינדי, לא יסתפקו במה שיש ויעדיפו לשדרג ולשפץ. למה זה קורה ואיך עושים את זה נכון.

מדוע נוהגים לשפץ דירה חדשה

שיפוץ בדירות חדשות איננו נועד לתקן אלמנטים שהתיישנו. אחרי הכל, אף דירת גינדי לא תימכר אם יותקנו בה חיפויים לא מודרניים ואם היא תיראה מיושנת. אז מתי צריך לשפץ דירה חדשה: כאשר רוצים להכניס משהו יותר אישי. אמירה עיצובית או קונספט שונה. אם מרגישים שחלק מהאלמנטים שהקבלן מציע ראויים לשדרוג, או שצרכי המשפחה מחייבים שינוי כזה או אחר – מקובל לשפץ.

מתי כדאי לשפץ דירה חדשה

אם רוצים להשיג תוצאות מיטביות ולא להשקיע יותר מדי, לא כדאי לקנות דירה בפרויקט של גינדי או של קבלן בסדר גודל דומה ולהחליט על שיפוץ כעבו שנה או שנתיים. אם אתם מעריכים שתרצו לשנות משהו בעתיד הנראה לעין, יהיה זה רעיון טוב לבצע את השיפוץ עוד לפני האכלוס. למעשה, חלק מהקבלנים מוכנים לאפשר את ביצוע השיפוץ עוד במהלך עבודת הבניה עצמה. פעולה שכזאת הינה בעלת יתרון כפול. ראשית, חוסכים הרבה זמן משום ששיפוץ ללא דיירים נעשה יותר מהר. שנית, זה מאוד מוזיל את העלויות. ניתן בצורה כזאת למנוע פעולות מורכבות ויותר יקרות כמו פירוק מרצפות או שבירת קירות. ניתן מלכתחילה להתקין ולבנות את הרצוי, על הצד המדויק ביותר ובמפרט המתאים ביותר.

בררו עם הקבלן עד מתי תוכלו להגיש תוכניות

אם אתם רוצים לשפץ דירה חדשה לפני הכניסה, כדאי שתעשו כמה בירורים עם הקבלן. מוקדם ככל האפשר, בדקו מהו חלון הזמן לבצע שינויים, באופן שיוכל לחסוך לכם הרבה כסף. זכרו ששינוי התוכניות איננו דבר פשוט. ככל שתוכלו להציג את הרצוי לכם בתוכניות מסודרות, בליווי אדריכל או מעצב פנים, כך קיים סיכוי שתוכלו לקדם את השיפוץ מהר יותר ובאופן חסכוני יותר.

אילו דברים מקובל לשפץ בדירות קבלן

לא כל מפרט שמקבלים בדירת קבלן אפשר או כדאי לשפץ. גם לא כדאי לקבל החלטה חפוזה, מבלי להקדיש את שיקול הדעת לכל הפרטים השונים. בין האלמנטים שמאוד מקובל לשפץ ולשנות: החיפויים וגם שדרוגים במטבח או בחדרי רחצה. התקנה של דלתות לא סטנדרטיות או חלונות מיוחדים, פחות מקובל. בין היתר, מכיוון ששינויים בחזות הבניין עלולים להיתקל בהתנגדויות של דיירים אחרים (מובן ששיפוץ של בית קרקע זה עניין אחר לחלוטין). הביאו בחשבון אפשרויות מיוחדות כגון פרקטים, קירות גבס, תקרות מונמכות ואפילו שקעים נוספים או נקודות מים נוספות, אסלות משופרות. כל מה שישפיע בהמשך על איכות החיים היום יומית שלכם ועל שביעות רצונכם מהעיצוב.

 

 

צרו קשר עם אתר עיצוב הבית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה