עבודות טיח – אחת העבודות המעניינות ביותר

תוכן עניינים

עבודות טיח - אחת העבודות המעניינות ביותרשלב עבודות טיח בבניה הוא שלב די משמח, שמעיד על התקדמות ניכרת בהליכי הבניה שעוד מעט לאחריו, תגענה שכבות הצבע שיעניקו למבנה צורה של ממש ולא של שלד לא גמור.

עבודות טיח הן העבודות שנעשות על קירות מבנים, לאחר שהושלמה בניית שלד המבנה, ויש מבנה יציב. יש צורך בעבודות טיח שהן הלבוש הפנימי והחיצוני שניתן למבנה השלד. טיח הוא חומר שמבוסס על מלט ותוספים שונים, הטיח נועד להוסיף מעטה חלק ושכבה מבודדת לקירות המבנה. קבלן שיפוצים חייב לדעת שעבודות טיח נחלקות בהתאם למיקומן כך שיש עבודות טיח פנימיות ועבודות חיצוניות שהן שונות מעט זו מזו.

מטרות של עבודת טיח

כל קירות הבית צריכים להיות מכוסים בשכבת טיח. אף מבנה לא ראוי לשימוש , אם נותרים בו קירות "עירומים" בהם לבנים ובלוקים חשופים, למעט מחסנים או מבנים ארעיים. עבודות טיח שונות בעיקרן בין פנים המבנה לחלק החיצוני של המבנה.

עבודות הטיח על הקירות החיצוניים נועדו להגן על הקיר מפני החשיפה להשפעות ונזקים סביבתיים. עבודות טיח פנימיות הן לרב זהות, מדובר על מריחת שכבות טיח שייצרו מעטה חלק על הקירות, מבלי להוסיף חומרים מיוחדים. ישנם טוענים שהעבודות טיח החיצוניות, יכולות להיעשות בגוון אופנים ושיטות עבודה שכל אחת ואחת מהן הופכת לענף משל עצמה בתחום הבניה.

בעבר מרבית המבנים "הסתפקו", במעטפת של שכבות הטיח הבסיסית שעיקרה מלט וחול, בשנים האחרונות בלטו מגמות של טיח אקרילי, טיח מבודד יותר, טיח צבעוני, שליכט וכדומה. לכל שיטה יתרונות ושיטות עבודה שונות, כך לדוגמה יש טיח שנמרח בהתזה בשילוב צבע בסיס ולעיתים בתים בשלב זה נראים כאילו הם כבר נצבעו.

אכן, העבודות טיח ללא יוצא מן הכלל הם מרכיב חשוב במראה המבנה ובשמירה על תצורתו, ועל תופעות טורדניות כמו רטיבות, לחות, וכדומה.

חשוב לציין שעבודות טיח פנימיות וחיצוניות נתונות להשפעת תנודות האדמה והסדקים שהן יוצרות, אך עבודות טיח איכותיות תחזקנה יותר זמן וסימנים עליהם יבלטו פחות.

חברת VIP שיפוצים מתמחה בביצוע העבודות טיח איכותיות ומקצועיות , המתבצעות ע"י צוות מקצועי ומיומן המשתמש בחומרי הגלם הטובים ביותר, וכך אנו מבטיחים ללקוחותינו בידוד אופטימאלי של הבית ואטימת הקירות החיצוניים והחשופים מול פגעי מזג האוויר שעלולים לפגוע במראה הבית ובבטיחותו.

צרו קשר עם אתר עיצוב הבית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה